Za boljše odnose

V času epidemije preživimo več časa skupaj s partnerjem, z družino, z otroki. Marsikatera družina ni navajena preživljati celih dni skupaj, zato je to lahko svojevrsten izziv. Da bo sobivanje prijetnejše, lahko poskusite naslednje:

• Vsaj eno uro na dan preživite skupaj za mizo med igranjem družabne igre (mi prakticiramo s tarokom, tisti ki bo zadnji, bo zadnji dan karantene plačal kosilo😊)
  • Vsak dan si vzemi čas zase in pusti, da imajo čas zase tudi ostali družinski člani.
  • Skupaj si oglejte film ali pojdite na sprehod.
  • Glejte stare fotografije ali videoposnetke in obujajte spomine.
  • Sami ustvarite glasbo doma (npr. s kuhinjskimi pripomočki) in se ob tem nasmejte.
  • Če v družini igrate glasbila ali radi pojete, pripravite mini koncert.
  • Skupaj izdelajte izdelke, ki so primerni za darilo.
  • Opravljaj hišna opravila, da ne bodo vir nesporazumov. Ali pa še bolje ­– skupaj jih opravite, bo hitreje in zabavneje! 😊
  • Skupaj kuhajte in preizkusite kakšen nov recept.
  • Nauči brata/sestro/bližnjega kakšno novo igro ali opravilo.
  • Skupaj telovadite.
  • Z družinskimi člani, ki niso del vašega gospodinjstva, spijte čaj/kavo preko videa – lahko imate celo skupno kosilo!
  • Za šalo skupaj posnemite kratek video, v katerem čisto po svoje promovirate kakšno popolnoma vsakdanjo stvar, npr. viledo (npr. navedeš, kaj vse se lahko z njo počne, bolj ko se spakuješ, boljše je) = Smeh in zabava sta zagotovljena! 😊 Snemate lahko kar s telefonom, saj ima kamera možnost pavze, tako da lahko z uporabo pavze posnamete drug drugega, različne kadre… Pošljite posnetek prijateljem, sorodnikom in nasmejite še njih!
  •  Po kosilu skuhaj kavo ali pa naredi limonado (ali karkoli drugega!) in se z družino usedi skupaj (če je možno, ven, za hišo ali pa na balkon). Mi to prakticiramo vsak dan in se imamo res lepo ob kavi, soncu in pogovoru!
  • Z družinskimi člani, s katerimi ne živite v skupnem gospodinjstvu ustvarite skupni “chat” in se igrajte igrico kratkočasnico: vse kategorije naj imajo isto začetnico kot vaše ime: žival, ime, barva, pijača, mesto, država, reka, oblačilo, poklic, hobi, avtomobilska znamka).
  • Svojim družinskim članom lahko polepšaš dan s tem, da na listek napišeš nekaj pozitivnega o njem ali njej. Listek spraviš v žep jakne, da bo presenečenje večje.
  • Vsak dan narediš 1 do 3 stvari, ki razveselijo tvojega partnerja/-ico: npr. zjutraj skuhaš kavo, ali samo zanj/o pripraviš zajtrk, odpelješ psa na sprehod, itd. …
  • Če imaš otroka, se z njim igraj njegovo najljubšo igro, ali si z njo/ njim oglej najljubšo risanko
  • Bodi iskren do svojih domačih in s tem poskrbi za dobre odnose.
  • Zberi pogum in razreši dolgo trajajoče nesoglasje ali spor z družinskim članom.